Členové KoroNERV-20 se sešli s ministryní Janou Maláčovou

Praha, 3. 7. 2020 – Členové občanské iniciativy KoroNERV-20 se dnes setkali s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Debatovali spolu o všech klíčových otázkách vývoje trhu práce v ČR. Zejména otázku délky udržení programu Antivirus, případně ošetřovného po prázdninách a jejich vlivu na trh práce a zaměstnanost.

„Je jasné, že otázka, kdy dojde k vypnutí programu Antivirus, bude zásadní pro vývoj trhu práce v České republice v příštích čtvrtletích,“ řekl za KoroNERV-20 Mojmír Hampl. „Pokud se tento stav bude příliš dlouho uměle udržovat, může dojít k rozvratu veřejných financí,“ doplnila ho Danuše Nerudová.

„Program Antivirus do teď pomohl víc než sedmi set tisícům zaměstnancům, jejichž místa byla ohrožena koronavirovou epidemií. Už nyní je zřejmé, že jde o jeden z nejúčinnějších vládních nástrojů během krize na pomoc firmám a zaměstnancům,“ zdůraznila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Řešily se také strukturální změny ekonomiky. „Ceníme si zájmu a otevřenosti paní ministryně Maláčové. Jsem rádi, že jsme spolu mohli probrat tolik důležitých záležitostí. Stejně jako dříve jsme připraveni diskutovat a sdílet naše doporučení pro lepší budoucnost České republiky s kýmkoliv, kdo o to projeví zájem,” shodli se členové KoroNERV-20.

KoroNERV-20 vznikl v druhé polovině března jako nezávislá a široká expertní platforma, která se snaží minimalizovat dopady koronavirové krize na českou společnost a její hospodářství. „Hledáme univerzální vakcínu, která by Česko ušetřila od dlouhodobé bolesti a dostala ho do formy,“ dodali členové KoroNERV-20.